Ludziska

POlek

POlek

Twórca i gospodarz Schroniska Myśli. Urodzony w Łomży, wyrosły w Chełmie, wykształcony w Krakowie, osiadły w Łodzi dziennikarz i kulturoznawca w teorii, a w praktyce wymyślacz: piosenek, scenariuszy, opowiadań, rozkminów pisanych, zdjęć i obrazków, śmiesznych filmików i pomysłów na życie. Zamiłowany w akustycznych i lekko rockowych brzmieniach polsko- i anglojęzycznej piosenki z tekstem (tymi językami włada na tyle, by owe teksty rozumieć), wykonawca własnych utworów. Miłośnik fikcji pod każdą postacią – od wielotomowych dzieł literackich, przez opowiadania, filmy, piosenki, gry fabularne, planszowe i komputerowe, aż po proste (ale z klimatem) gierki na telefon komórkowy. Kochający dobre towarzystwo samotnik, spragniony zgody awanturnik, pełen życiowej harmonii neurotyk.

W sieci:

Strona z piosenkami
Kanał YouTube
Strona serialu animowanego
Na Digarcie

KarolinaKarolina

Pochodząca z Lublina towarzyszka życia POlka, wraz z nim mieszkająca w Łodzi. Plastyczka, romanistka, tłumaczka. Zakochana we wszystkim, co ma coś wspólnego z Portugalią. Włada językiem francuskim, portugalskim, angielskim i hiszpańskim. Miłośniczka dobrych książek, kina, podróży i pięknych przedmiocików. Godzi w sobie cechy dobrego domowego duszka i wrednej Małej Mi.

WichroduchWichroduch (Katarzyna Zapotoczna)

Urodzona i zamieszkała w Krakowie. Miłośniczka przestrzeni – zaśnieżonych polan bez śladu ludzkiej stopy i nieznanych horyzontów, słów drgających niekiedy w dźwiękach (od wielu lat gitara akustyczna, w porywach inne instrumenty), a także domowego wina kosztowanego w zaciszu ognia i kocich oczu. Z wykształcenia technolog żywności ze specjalizacją w fermentacji, od zawsze artystka ludowa (dłużej utrzymało się jak na razie hafciarstwo), etnograf i społecznik. Pod wpływem męża fascynatka łucznictwa i wypraw rowerowych. Posiada szczególny talent do psucia, tłuczenia i gubienia rzeczy, zadawania trudnych pytań oraz wpadania na pomysły nieprawdopodobne – do tego celu ma nawet zeszyt.

Kontakt: wichroduch[at]poczta.onet.pl.

ChickuChicku

Wrocławianin z urodzenia i zamiłowania, historyk z wykształcenia, grafik z zawodu. Niestrudzony włóczykij, fotograf i wymyślacz. Autor wielu witryn internetowych poświęconych poezji pisanej, a także tej, którą da się wyczytać z powietrza. Ceni zarówno dobrą muzykę, jak i ciszę – zarówno w samotności, jak i w towarzystwie podobnych sobie. Uosobienie spokoju i pogody ducha. Kiedy się zdenerwuje, nie podnosi zazwyczaj głosu i nie zmienia wyrazu twarzy, czasem tylko o tym fakcie informuje, jeśli uzna, że ta wiedza może być istotna.

W sieci:
Blog
Zdjęcia
Stachuriada